Ana içeriğe atla

Londra’nın Kültür Sanat Hayatına Nilgün Çolak İmzası

Son yıllarda Türkiye’de çıkardığı kişisel gelişim kitapları ve Londra’daki iş hayatıyla gündemde olan Başarılı iş insanı, yazar/yapımcı ve yayıncı Nilgün Çolak, Londra’da çok ses getirecek bir etkinliğe imza attı.

2015’ten bu yana iş hayatını Londra da kurduğu Leyra UK  LTD üzerinden sürdüren Nilgün Çolak,  Türkiye’de  ‘Tanrılar Okulu ve Dreamer’ ve ‘Sen’ adlı kitaplarıyla tanınan  Yazar/ Filozof  ve European School of Economics’in Kurucu  Başkanı Elio D’Anna ile olan şahsi dostluğunu  kültür ve sanat alanına  taşıyor.

Londra’nın Kültür Sanat Hayatına Nilgün Çolak İmzası

Nilgün Çolak, Londra Sanat hayatında önemli bir yeri olan ve Elio D’Anna’nın yeğeni Antonio Budetta’nın bir girişimi olan  ARIA  Art Gallery’de 12 Aralık akşamı organize ettiği Private View (Özel Bakış) etkinliğinde Çağdaş Türk Resminin usta ismi İrfan Önürmen’in ‘GAZE’ serisindeki eserlerini özel bir davetle Londra’nın seçkin sanatseverlerine tanıttı.

Sanatçının, kullandığı karma tekniklerin yanı sıra özellikle tüllerle oluşturduğu ve “skulptül” adını verdiği çalışmaları büyük beğeni kazanıyor. Art arda tül katmanlarıyla oluşturduğu “resim”ler hem üç boyutlu, hem de 2 boyutlu bir dünya yaratıyor.

Londra’nın Kültür Sanat Hayatına Nilgün Çolak İmzası

Merkez Bankası Londra Temsilcisi Çiğdem Kogar’ın açılış konuşmasını yaptığı davete Londra’daki Kültür Sanat dünyasının dışında, Türk Diplomatik Misyon üyeleri ve Londra’daki Türk ve yabancı iş insanları büyük ilgi gösterdi.

Sanat Organizasyonlarinda Nilgün Çolak ile iş birliği yapan, 22 yıldır Londra  Finans sektörünün etkin isimlerinden olan Çiğdem Beyköylü’nun partnerliği ile gerçekleşen davete; aralarında Rita ve Sinan Öğün, Meliha ve Fikret Önder, TBCCI CEO’su Yavuz Sökmen ve Yönetim Kurulu Üyesi Enver Kannur, Didar ve Patrick Arslan, Nermin Çevik, Aydın Kolçak, Mihrişah ve Deniz Safa, Aysegül Merrick, Joseph J. D’Anna. Neşe Altaş, Efsana Aşkın, sanatçı Rosa Migliardi,  Ressam Ece Clark, Özlem Kocabay, Mustafa Boğa, Mustafa Köker, Gizem Akbal, Peter Ogunsalu, Fatma Bozkurt, Tülin Hamit, Murat Beyköylü, Yeliz Erdil ve Türkiye’nin Londra Büyükelçiliğinden Meriç Sıdalı ve eşinin bulunduğu Londra sanat hayatının önde gelen isimleri katıldılar.

 

 

 

 

 

 

Londra’nın Kültür Sanat Hayatına Nilgün Çolak İmzası

 

Nilgün Çolak, Aria  Art Galeri’nin İstanbul’da şube açacağını ve Çiğdem Beyköylü ile iş birliğinin Londra, Floransa ve İstanbul’da yeni etkinliklerle süreceğini kaydetti.

Kaynak: eurovizyon.co.uk

© 2021 Nilgün Çolak - Tüm Hakları Saklıdır.